Novinky
Home / Marketing / Rozhovor s Michalem Prachařem – Mágem Facebook marketingu
Rozhovor s Michalem Prachařem – Mágem Facebook marketingu

Rozhovor s Michalem Prachařem – Mágem Facebook marketingu

K našemu prvnímu rozhovoru jsme si vybrali sympatického člověka, kterého mnoho z vás nezná. Alespoň tedy ne, pod jeho jménem, ale pod názvem jeho Facebook stránky: True story bro [CZ and SK].  Michal kdysi vlastnil stránky na Facebooku, které dohromady čítali přes tři miliony fanoušků ! V současné době po problému s administrátory Facebooku vlastní pouze 0,5 milionu, ale i tak je to uctihodné číslo. Nyní se Michal stará o reklamní kampaně, přívod fanoušků na Facebook stránky a virální marketing, také se nově věnuje svému nově vzniklému nápadu, který nedávno utkvěl v jeho hlavě.

Ahoj Michale ! Řekni nám něco o sobě a hlavně to jak si se dostal k Facebook marketingu.

Ahoj, Facebook marketing dělám třetím rokem (aktivně od začátku roku 2011) , hodně mě baví vymýšlet nové aplikace, komunikovat s fanoušky na stránce, takřka jakékoliv stránce dokážu vytvořit úžasný brand, počet fanoušků a aktivitu. Zatím mojim největším úspěchem bylo vytvořit stránku na které bylo 470 tisíc fanoušků, jednu dobu jsem měl i 3 miliony ryze čistých československých fanoušků ! Úspěšně jsem spravoval i několik firemních profilů. Má specializace je také přívod cílených i necílených návštěvníků na web, které jsem skrz své marketingové znalosti schopný přivést opravdu hodně.

Tvé portfolio čítá přibližně 3 miliony fanoušků.Jak dlouho si budoval takové „impérium“ ?

Budoval jsem ho necelý rok a půl

Řekni nám, jaké byli tvé začátky a jak si vlastně nalákal takové množství fanoušků na stránku ?

Na začátku jsem si chtěl založit sportovní stránku, konkrétně o fotbale a neviděl jsem v tom žádnou vidinu zisku, nejtěžších pro mě bylo prvních tisích fanoušků, budoval jsem dál a dál a zjistil jsem, že se okolo toho točí docela hodně firem, které chtějí reklamu a tak jsem si řekl, proč to nezkusit, nyní je projekt prodaný a nejdete ho na adrese https://www.facebook.com/fotbalnovinky?fref=ts. Fanoušky jsem zprvu sháněl pomocí svých přátel a nejbližšího okruhu, poté, když lidi viděli kvalitní obsah, začali se na mé stránky sami přidávat, v poslední době jsme hodně testovali Facebook aplikace, což se nám opravdu vydařilo, skrz naši aplikace, která byla velmi originální se nám podařilo za den dostat na naše stránky neuvěřitelných 43 tisíc fanoušků ! Kdo nevěří zasílám screenshot, jako důkaz.

to-se-mi-libi

Nedávno však došlo k problému, kdy mnoho tvých stránek bylo zablokováno. Jak se to vyřešilo a co ti na to řekl Facebook ?

Facebook mě ignoroval, začínám vše nanovo a nyní mám super projekt ve vývoji – haluz.cz, bude to web zaměřený zejména na zábavu na kterém budou články ze showbyznysu, mixer zajímavostí , meme komiksy a kdyby vás to vše omrzelo, můžete si zahrát třeba online hry. Naším cílem je být do roka mezi TOP trojkou zábavních webů v České republice.

Díky za rozhovor, co by si vzkázal na závěr našim čtenářům ?

Ať se jim daří v podnikání,soukromém životě,navštíví můj projekt a zůstanou u netujeme.cz

 

Scroll To Top