Novinky
Home / Nezařazené / Jak získat lepší kurz na cizí měny on-line
Jak získat lepší kurz na cizí měny on-line

Jak získat lepší kurz na cizí měny on-lineAt už člověk jeden na dovolenou, nebo obchoduje se zahraničím, potřebuje občas prodat nebo koupit cizí měny. Před časem se na českém internetu objevila služba Valutomat.cz, nedávno přejmenovaná na Valuto. Nejedná se o klasickou směnárnu (byť s on-line převody), ale o peer-to-peer službu, jakési tržiště, střetávání subjektů, které chtějí cizí měnu koupit, nebo naopak prodat. Tím se obě strany obchodu dostanou na pro ně výhodnější kurz, protože odpadá mezičlánek v podobě klasické směnárny nebo banky, které svůj zisk generují právě na rozdílu mezi kurzy pro nákup a prodej. Resp. i tato služba musí z něčeho hradit svůj provoz a být zisková, ale provize jsou ve srovnání s „klasikou“ nepatrné.
Zatímco klasické banky a směnárny mají rozdíly v nákupu a prodeji v řádech desítek haléřů až jednotek korun, s vynecháním mezikroku a směnou přes Valutomat.cz je kurzový rozdíl většinou mezi jedním a dvěma haléři. Což při nákupu cizích měn před dovolenou, nebo třeba před blížícími se výlety do nazdobené vánoční Evropy může být značná úspora. Stejně tak, pokud Vám hotovost po dovolené zbyde a chcete se jí „zbavit“, dostanete zde více, než ve směnárně či bance.
Ani protiargument, že je levnější vybrat hotovost z bankomatu v zahraničí, není až tak pravdivý, schválně se podívejte, jakým kurzem Vaše banka kurz při výběru přepočítává 😉


Jediné, co může být trochu omezující, je fakt, že se vše odehrává plně on-line, potřebujete tedy mít k dispozici účty v obou měnách, ve kterých se transakce odehrává… Ale dnes je hodně bank, které umožnují vedení bezplatného účtu třeba v EUR, tak to už není tak zásadní problém s odhledem na to, kolik na směnách ušetříte.

Ukázka aktuálních kurzů Valutomatu

Ukázka aktuálních kurzů Valutomatu

Pokud se Vám nechce řešit ani bezplatný cizoměnný účet, v zásadě nic nebrání poslat do Valutomatu koruny, provést spekulativní nákup a po čase prodej, a peníze i se ziskem si nechat zaslat zpět 😉
Navíc přechod značky Valutomat.cz na Valuto je spojen nově také s možností založení účtu ve všech měnách Valutomatem podporovaných, tedy CZK, EUR, PLN a GBP, čímž Vám tato starost odpadne… Navíc Vám to může usnadnit práci, pokud jezdíte často do zahraničí, pokud třeba provozujete e-shop i mimo Českou republiku, nebo v nepřeberném množství jiných případů.

Scroll To Top