Novinky
Home / Design / Apple představil nejlehčí tablet v historii!
Apple představil nejlehčí tablet v historii!

Apple představil nejlehčí tablet v historii!

Pět týdnů po vydání iPhonů jsme museli čekat na další odtajnění novinek z dílny Applu. Nyní se nám velikán pochlubil s novými iPady. Představil nový operační systém OS X Mavericks, který je určený pro všechny majitele Maců zcela zdarma. Inovace postihla také MacBooky Air a Pro. Nový Mac zvládne 4K video. Konference začala 22.10. v 19:00 evropského času. Konala se v Yerba Buena Center for Arts v San Franciscu.

Začátek konference započal samozřejmě šéf firmy Tim Cook. Na začátku jste se dozvěděli, jak se nové iPhony uchytili a dozvěděli jste se konkrétní prodejní čísla. Poté Cook trošku vtipkoval a na řadu přišlo představení již zmíněného operačního systému OS X 10.9 Mavericks. Jako hlavní přednost byla představena delší výdrž baterie a proměnlivá velikost operační paměti dle náročnosti probíhajících procesů. Stáří počítače na kterém jde tento operační systém využít je takřka neomezené. Apple ho doslova rozdává. Tvrdí, že by příjmy z něj byly nepodstatné.

Krom jiného byl představen iPad Air mini a Retina s displejem. Nový iPad je o 43% menší (kvůli obsluze jednou rukou). Tlustý je 7,5 milimetrů a váží 450 gramů. Tímto se tablet stává nejlehčím na trhu v kategorii nad 10 palců.

igga

Scroll To Top