Novinky
Home / Podnikani / Bitcoin Mining – Dobrá investice nebo vyhozené peníze ?
Bitcoin Mining – Dobrá investice nebo vyhozené peníze ?

Bitcoin Mining – Dobrá investice nebo vyhozené peníze ?

Každý z vás už určitě slyšel o internetové měně Bitcoin (BTC), která se v nedávné době hodně rozšířila. Bitcoin je open-source peněžní měna kterou lze platit v P2P síti. Hlavní výhodou je, že měnu nikdo neovládá a nemůže do ní nikdo zasahovat. Ani sám autor. Měna je hodně využívána hackery, kvůli nemožnosti je vystopovat.

Bitcoin a jeho hodnota

V roce 2010 se uskutečnila první platba Bitcoiny, kdy si uživatel koupil dvě pizzy za 10.000 BTC, další uživatel dražil na známém americkém aukčním serveru Ebay 10.000 BTC za 50$. Kupec se nenašel. Hodnota bitcoinu tehdy byla 0,01 $.

11. Dubna 2013 byla hodnota Bitcoinu na svém historickém maximu, 1 BTC měl hodnotu neuvěřitelných 266$, což je asi 5300 Kč ! Pokud by firma která donášela pizzu měla uschované Bitcoiny z majitelů by se stali milionáři. 10.000 BTC mělo hodnotu 53 106 900.000 Kč.

K dnešnímu dni se cena Bitcoinu pohybuje kolem 96$ a mírně stoupá.

 

graph-exchanges

Nyní však přistoupíme k hlavnímu tématu článku a to je Bitcoin Mining.

Nové Bitcoiny se dají získat jediným způsobem a to je Bitcoin Mining. Nový blok bitcoinu se objeví pokaždé, když se vyřeší určitý matematický příklad. Čím více lidí se pokouší těžit nové bloky, tím stoupá obtížnost matematických příkladů. Bitcoiny se těží přes grafickou kartu nebo CPU. S obyčejným PC toho však moc nenatěžíte, tak se zde objevují nadšenci, kteří kupují servery za statisíce a těží bitcoiny. Jedná se o velice rizikovou investici, protože nikdy nemůžete určit cenu Bitcoinu. Když jste začali číst tento článek hodnota Bitcoinu mohla být klidně i 500$. Když jste se dostali až sem, cena mohla klesnout na 1$.  Je nemožné předpovídat, jak to bude dále, avšak mnoho uživatelů věří v nárůst ceny a proto stále investují. Je na každém člověku, jak se k tomuto postaví. Platí však přísloví, že risk je zisk.

Pokud  zrovna nemáte zbytečných 100 000 Kč na koupi serveru můžete se taky připojit ke skupině uživatelů, která server kupuje na části a poté si také dělí části ze zisku. Jednu takovou skupinu můžete nalézt na největším fóru o výdělku na internetu na czemoney.com. Kde vás jeden podíl na serveru vyjde na 1000-2000 Kč (Podle kurzu bitcoinu). Avšak je nutno si pospíšit, protože obtížnost těžení se neustále zvyšuje a je stále těžší získat nové bitcoiny. A s větší délkou těžení vzniká také delší doba návratu investice.

Scroll To Top