Novinky
Home / Marketing / Dva miliony cenzorů v Číně !
Dva miliony cenzorů v Číně !

Dva miliony cenzorů v Číně !

Dva miliony cenzorů v Číně !

Ano, opravdu čtete dobře! Čína má více cenzorů, než naše hlavní město obyvatel. Čínská vláda si najímá dva miliony lidí na sledování aktivity na mikroblozích. Tuto informaci sdělil čínský deník Beijing News. Tito lidé jsou placeni ze státní pokladny, jako analytici internetu. Platí je stát a větší firmy ze svých peněz a rozpočtů. Aby to v Číně vypadalo relativně svobodně, existuje zde mikroblog Weibo (o kterém jsme se již zmiňovali). Je to obdoba Twitteru a zaregistrováno tu je přes 500 milionů uživatelů. Denně je tu přes 100 milionů nových názorů.

Většina uživatelů využívá tuto síť, aby vyjádřili nespokojenost se svobodou v Číně a něco málo řekli o svém zaměstnavateli. Většinou to nejsou věci, které by dvakrát potěšili. Cenzoři nemají obsah mazat, ale pouze seřadit názory podle zadání zaměstnavatele.

Jeden zaměstnanec sdělil, jak probíhá jeho práce. Ráno prý zapne počítač, hledá výrazy skrz klíčové slovo a pokud mu přijde, že něco jeho klienta uráží, zarchivuje mu to a pošle. Mimochodem, tento měsíc pořádá Čína kurz nových cenzorů. V Číně už byl za aktivitu na internetu zatčený jeden člověk. Stále je to země s velmi přísným režimem.

Scroll To Top