Novinky
Home / Podnikani / Programy na faktury a daňovou evidenci
Programy na faktury a daňovou evidenci

Programy na faktury a daňovou evidenci

Na našem magazínu se začínáme věnovat krom velkých a středních firem také začínajícím živnostníkům. Dnes bychom vám rádi představili účetní programy. Vzhledem k blížícímu se termínu pro podání daňového přiznání OSVČ za rok 2013 se vám tento přehled snad bude hodit dvojnásob. Asi nikomu z vás se nechce vést účetnictví v Excelu, ale zase se vám nechce platit za drahý účetní software. V dnešním článku si představíme programy na evidování a vystavování faktur. Všechny zmíněné programy jsou zcela zdarma a mohli by vám ušetřit čas se složitým hledáním placených programů.

Tyto programy neslouží jako komplexní účetní software, ale pokud nemáte zrovna přebytek financí, budou se hodit. Programy si poradí s přípravou dokladů pro účetnictví. Samozřejmostí je, že umí vystavit fakturu, dodací list a to celé se započtením DPH. Evidují veškeré pokladní doklady.

Peněžní deník 1.4 (zdarma)

Program slouží k evidenci příjmů a výdajů. Zachytí účetní doklady a průkazně zjistí vedení daňové evidence. Určený je zejména pro začínající firmy nebo domácnosti. Dokáže oddělit, jestli máte peníze schované v hotovosti či u peněžního ústavu. Rozděluje samozřejmě do dvou kategorií (plátce-neplátce). Zjistíte zde přehled hotovosti za určité období.

Technické požadavky: Windows 98 a novější, program se instaluje a obsahuje češtinu

*poznámka – všechny programy můžete stáhnout pomocí kliknutí na odkaz v nadpisu

EPV 2010 (zdarma)

Můžete editovat různé typy dokladů. Kompletní aplikace lze provozovat skrz firemní síť. Zvládne evidenci příjmů a výdajů, fakturace, má zabudované pohledávky a závazky. Pokud si budete chtít stáhnout tuto aplikaci zdarma, tak heslo potřebné k zadání je „heslo“.

Technické požadavky: Windows XP a novější, čeština je k dispozici, vyžaduje instalaci

Fakturace 0.8 (zdarma)

Můžete zadávat faktury, dodací listy, účtenky nebo položky (vše řazeno podle kódu). Můžete si vybrat některou z faktur a využít ji, jako vzor pro založení nové. Pomocí programu můžete sledovat , jestli vám již přišla platba od zákazníků a navíc je zde spousty příjemných vylepšení.

Technické požadavky: Windows 95 až Windows XP, kompletně v češtině, vyžaduje instalaci

Profit 2012 (zdarma)

Podle mého názoru je to nejlepší zdarma dostupný účetní program. Má režim skutečných i paušálních výdajů. Všechny data jdou přemístit na USB disk a sdílet je pomocí internetu. Veškeré výstupy můžete exportovat do Wordu, Excelu nebo PDF. Samozřejmostí je importace faktur a plateb. Můžete využít i lepší verzi, která je ovšem placená. Celý program se skoro rovná Pohodě.

profit

Scroll To Top