Novinky
Home / Podnikani / Takhle se dělá business ! Prodali sociální síť za 17 miliard, zpět ji koupili za 20 miliónů.
Takhle se dělá business ! Prodali sociální síť za 17 miliard, zpět ji koupili za 20 miliónů.

Takhle se dělá business ! Prodali sociální síť za 17 miliard, zpět ji koupili za 20 miliónů.

Je skvělé, když svůj projekt prodáte za 17 miliard korun o to lepší je, když ji za 5 let koupíte zpět za 20 miliónů korun. Tohle se stalo i manželům Birchovým, kteří v roce 2005 založily americkou sociální síť Bebo.

Svou sociální síť se jim po třech letech podařilo dostat na výsluní a dostali nabídku od investorů z AOL na prodej své sociální sítě. Nabízená částka byla 850 miliónů dolarů (17 miliard korun). V rukách investorů z AOL se sociální síti moc nevedlo a proto se rozhodli sociální síť prodat. Prodali ji firmě Criterion Capital Partners za předem neupřesněnou částku. Avšak objevují se spekulace, že sociální síť měla být prodána za 150 miliónů dolarů (3 miliardy korun).

Criterion Capital Partners investovali do firmy neskutečnou částku peněz a také ji kompletně předělali. Avšak ani to nepomohlo. Sociální síť dali do aukce, kde ji zpět koupili Birchovi za milion dolarů (20 miliónů korun). O této novince ihned informovali na svém Twitteru. Mají v plánu sociální síť kompletně předělat.

 

Scroll To Top