Novinky
Home / Software / Nové mobilní aplikace služby Mapy.cz
Nové mobilní aplikace služby Mapy.cz

Nové mobilní aplikace služby Mapy.cz

Společnost Seznam splnila svůj závazek z jara letošního toku a konečně vydala zcela novou aplikaci Mapy.cz, kterou mohou využívat jak majitelé telefonů na platformě Android, tak majitelé telefonů od společnosti Apple, tedy platformy iOS. Aplikace lze stáhnout v daných marketech operačních systémů.

Stáhněte a prohlížejte offline

Obrovskou výhodou této aplikace je rozhodně to, že vám umožní stáhnout si do vašeho telefonu kompletní mapové podklady, a to včetně turistických tras nebo i zakreslení vrstevnic. Nejenom že v budoucnu při potřebě mapy ušetříte za datové přenosy, ale jsou místa, kde je minimální signál a tak se vám bude stažená mapa rozhodně plně hodit. Pokud jste do dnešního dne používali původní aplikaci, určitě se všimnete i celé řady změn, které vás nyní čekají. Celkové ovládání však zůstává víceméně stejné. Veškeré mapové podklady mají zhruba 300 MB a nutno podotknout, že jejich stažení není povinné.

Nejenom mapy, ale i zajímavá místa

Samozřejmostí této aplikace, tedy map jako takových je zcela určitě obsáhlá databáze různých bodů zájmů. Mezi ty patří témě vše, co každý turista nebo cestovatel na svých cestách potřebuje. Ať u to jsou zajímavá místa, tak například i bankomaty, lékárny nebo celá řada hotelů. To vše na jakémkoliv místě v České republice. U každého vybraného místa se vždy zobrazí detailnější údaje, které obsahují například přesnou adresu či otevírací dobu. Samozřejmostí aplikace je možnost naplánování vaší trasy, a to jak autem, tak samozřejmě také na kole, nebo pěšky. Při svém putování neznámou krajinou tak můžete využívat i speciálních ikonek, pomocí kterých se dozvíte informace i o zajímavých místech v okolí. Ať už jste tedy náruživými cestovateli, nebo čas od času potřebujete mít k dispozici mapové podklady, je tato aplikace rozhodně velmi vhodná a užitečná.

Scroll To Top